SUROVINY

Byliny z našich strání


Příroda je bohatá a plná kvalitních surovin, které jsme sbírali ze všech jejích voňavých koutů.

           Lavandula Angustifolia           Levandule lékařská

Omamná levandule pečuje o zdraví pokožky a její vitalitu. Ulevuje citlivým místům těla a jemná vůně mírní bolesti hlavy. Fialové kvítky uvolňují při usínání a tiší neklidnou duši. Její jméno je odvozeno ze slova umývat, což napovídá, že se nejlépe hodí k péči o tělo.

             Rosa Centifolia Flower              Okvětní plátky růže

Jemná růže navrací suchým místům pružnost a kůži hebkost. Pokožku zvláčňuje a dodává jí mladistvý vzhled. Růžová sprcha osvěží, uvolní unavené tělo a harmonizuje smysly. Oleje z okvětních lístků růže povzbuzují psychiku a navozují pocit štěstí. Růže je tím nejlepším spojencem velmi citlivé pleti.


              Calendula Officinalis                Měsíček lékařský

Čarovný měsíček ozdravuje citlivou kůži, pečuje o suchou pokožku, uleví svalům a úspěšně zápasí s ekzémy, akné a nechává mizet i mílie. Velmi dobře se také postará o čerstvé jizvy. Je natolik silný, že umí dát hormony do rovnováhy, učinit dny veselejšími a připomenout tělu, že se v noci klidně spí.


Višně 

Šťavnaté višně jsou zdrojem minerálů a pomáhají čistit krev, játra i ledviny. Jsou skvělou peckovinou pro cukrovkáře a jejich šťáva umí zbavit nespavosti. Rozpraskané rty ozdravují a zanechávají jejich citlivou kůži hydratovanou a vláčnou.

Mandle 

Výživné mandle obsahují velké množství vápníku a antioxidantů. Podporují růst vlasů, nehtů a zpevňují kosti i zubní sklovinu. Jsou také blahodárné pro těhotné a kojící matky. Mandle uleví rozpraskaným rtům a zanechají je jemné a měkké.